Пудинг-бомбици

11 јануари, 2017
14

Состојки:

  • ½ л млеко
  • 4 лажици шеќер
  • 1 кесе пудинг од ванила
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • 3-4 капки екстракт од малини
  • 100 гр кокос

Подготовка:

  1. Се прави пудинг на вообичаен начин. Се одвојува малку млеко, се разматув со пудингот, па се се става во млекото со шеќерот и ванилата да поврие.
  2. Оладениот пудинг се меша со кокосот, се чека да се олади и смесата се дели на два дела. Во едниот се става екстрактот од малини, а другиот се остава чист.
  3. Се прават топки и се валкаат во кокос.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi