Шампињони со ориз

30 јануари, 2017
14

Состојки:

500г шампињони, 3,5 лажици соја сос,по желба, 50г кикирики, ѓумбир, мешавина на кинески зачини, 1 чаша ориз.

Подготовка

Ставете ги шампињоните во сад со малку вода да се динстаат и веднаш ставете ги кикириките(пржени,несолени)

Во текот на динстањето постепено додавајте зачини.Не солите, зачините се доволно солени.

Тргнете ги од оган после 20 минути.

Во друг сад ставете ориз со 6 чаши вода.Гответе додека не биде готов.Ако сакате да биде растресит  тргнете го од оган пред  целосно да набабри, исцедете го вишокот вода, ставете ладна вода и исцедете уште еднаш.

На здравје

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi