16 јули, 2018

Радио

Потребни состојки:

400 гр хопла
100 гр шеќер
500 гр ресани
200 гр кокос
100 гр ореви

Подготовка:

Хоплата се мати со шеќерот, се додаваат сите состојки ситно сецкани и кокосот.
Се прават топчиња и се валкаат во кокос.

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Вкусни и брзи: Бомбици со ресана
Горе