28 февруари, 2020

Радио

Докторите од една болница во Индија останаа во шок, бидејќи 42 годишната Марија Хернандез на свет донесе 11 здрави бебиња и тоа без царски рез.

Докторите кажуваат дека ваков случај во медицината се уште не е забележан.

Пораѓајот траел два часа. Бебината излегувале буквално едно по едно. Шест од 11 бебиња се идентични близнаци и се тешки околу 600 грама.

Раководството на болницата ги контактирало членовите на Гинисовата книга на рекорди за овој случај да биде запишан таму.

 

Остави коментар

Почетна // вести // Докторите во шок: Жена родила 11 бебиња без царски рез!
Горе