ХОРОР ПРОРОШТВО НА ИТАЛИЈАНСКИОТ НОСТРАДАМУС: Снегот носи страшно проклетство, а ние немаме појма за тоа!

13 јануари, 2017
8

Пред 500 години италијанскиот филозов Матео Тафури изрекол апокалиптично пророштво дека два дена непрекинат снег во Саленто, град на југот на Италија, ќе значи крај на светот.

Бидејќи подрачјето на почетокот на неделава го погоди снег и многу ниски температури, неговото пророштво стана главна тема.

„Саленто од палми и јужен ветер, снежно Саленто… Два дена снег, два блесоци на небото, а потоа крај на светот“, напишал Тафури.

Снегот на југот од Италија е многу редок, но оваа зима ги зафати и тие краишта. Го парализира сообраќајот и ги затвори школите, а уште поголем хаос создава тоа што областа не е подготвена за снег и студ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi