Одела 4 километри со скршена нога за да си ги спаси кутрињата

24 јануари, 2017
8

Кучето кое го доби името Вера со последни сили се довлечкало до ветеринарниот центар, слаба, изнемоштена и со скршена нога.

Ветеринарите веднаш и пружиле помош, но забележале дека сеуште дои и ѝ тече млеко. Сфатиле дека Вера е дојдена тука со причина, и ѝ ставиле поводник и ланец, а таа ги одвела на неверојатно патешествие…

Вера одела со скршената нога речиси 4 километри за да ги донесе ветеринарите до нејзините новородени кученца!

Знаеше точно што прави. Ме водеше со скршена нога 4 километри за да ме донесе до кутрињата. Во очите ѝ видов дека ми верува, иако ме познаваше само еден час. Знаеше дека сум тука да ѝ помогнам на оваа повредена и изгладнета мајка – вели Елен Собри од ветеринарниот центар.

https://www.youtube.com/watch?v=ytTXuxaeK04

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi