Ова е најскапа снимена серија до сега

17 јануари, 2017
6

Создавање на квалитетна серија значи да се има добра екипа пред и позади камерата, но и финансиски средства за да го реализирате она што сте го замислиле.

Можеби ќе ви изгледа чудно, но всушност „ЕР” („Ургентна соба“) е на прво место на листата на најскапи серии. Таа траеше 15 години, емитувана е вкупно 331 епизода и имаше свои успони и падови.

Пресвртот се случи помеѓу 1996 и 1997 година кога серијата доживеа голем успех, па телевизиската куќа НБЦ мораше да потроши повеќе пари отколку што сакаа, за да го одржат квалитетот, од една  и да ја задржат звездата на серијата Џорџ Клуни, од друга страна.Така дојдоа до неверојатна бројка од 13 милиони долари по епизода, додека во следните две години потрошија дури 440 милиони долари.

За нивна жал, Клуни ја напушти серијата во 1999 година, а серијата тогаш доби помал буџет и успеа да трае уште 10 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi