СООБРАЌАЈЦИТЕ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ПОВЕРУВААТ: Црногорец возел со 4,84 промили алкохол во крвта

9 јануари, 2017
4

Кон средината на декмври двајца сообраќајци во Црна Гора не можее да поверуваат – на алкометерот пишувало нереална цифра од 4,84 промили алкохол.

Мислејќи дека се работи за грешка, полицајците се обиделе да направат алкотест со нов апарат, а потоа го замолиле 55-годишниот возач повторно да „дува“. Истата цифра се појавила на штотуку отпакуваниот апарат, па на патролата и станало јасно дека треба да го пренесат возачот во Клинички центар.

– Луѓе, печев ракија денес, се правдал пијаниот возач.

Според лекарите, овој случај е медицинско чудо, бидејќи тешко дека некој би преживеал толку алкохол во крвта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi