Тој 51, таа 15 години! Девојчето кое побегнало со наставникот ја шокирало јавноста: Спиев со него и не ми е жал!

29 септември, 2017
12

Елизабет Томас имала само 15 години кога ја киднапирал нејзиниот 51-годишен наставник Тед Куминс, кој инаку бил оженет.

По ова следувала голема полициска акција, а Елизабет денес вели дека не и е жал што побегнала со Тед. Ги барале ширум американската сојузна држава Тенеси, се додека не ги пронашле во април во Калифорнија.

Кумнис ги фрлил нивните мобилни телефони во река, го исклучил GPS уредот во својот автомобил и двајцата ја исфарбале косата. И оставил порака на својата сопруга во која напишал дека заминал малку да ги разбистри мислите, но не ја споменал Елизабет.

Елизабет очигледно сонувала за брак со Тед, бидејќи на Инстаграм напишала “сопруга” и ставила емоџи во облик на прстен. Парот бил забележан како купува кондоми и други работи, а ги уапсиле во скриена дрвена куќа.

Потрагата траела пет месеци. Тед признал дека спиеле заедно. Признал и дека пред да ги фатат купил скап кајак и планирал бегство со Елизабет во Мексико.

Судењето на Тед би требало да започне во јануари. Елизабет ретко давала изјави за јавноста.
– Не жалам поради тоа, но не велам ни дека беше исправно. Тоа беше искуство со кое ќе живеам до крајот на животот. Тоа е добро и лошо – рекла Елизабет.

Рекла и дека е шокирана што луѓето и поставуваат толку лични прашања.

– Мора сите да се смират. Јас сум само човек. А луѓето зборуваат за мене како да ме познаваат… – вели Елизабет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi