Дамите согласни, ова е комплиментот кој сакаат да го слушнат!

5 јануари, 2017
zena_1483546315_670x0

Тим од истражувачи се обиде да одговори на прашањето кој комплимент жените најмногу сакаат да го чујат. 

Резулатите од истражувањата говорат дека 60% од жените сакаат да чујат дека изгледаат младо за своите години, додека 41% од нив сакаат да изгледаат младо. Дури 62% од жените користат различни препарати за подмладување.

Научниците открија дека жените на 39 години се под голем стрес од стареење бидејќи се плашат од 40тиот роденден.

Во истражувањето е истакнато и дека жените најмногу самодоверба стекнуваат во 6тата деценија од животот т.е кога ќе наполнат 55 години.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi