Најбаксузен број е 243

18 јануари, 2017
Numbers

Можете да заборавите на 13-тката, бидејќи најбаксузниот број е 243, како што сведочат резултатите од истражувањето на осигурителните компании. Како што објави од лондонскиот Телеграф, последните четири години 46 проценти од сопствениците на куќи и станови, со бројот 243 претрпеле несреќа или било каква штета. За споредба, со слична судбина се само 18 проценти од оние кои живеат во куќи и станови со бројот 13. Во второто место од десете најбаксузни броеви е 201, а на третото место е бројот 1. Следуваат броевите: 190, 240, 241, 221, 217, 218 и 121

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi