Неверојатно откритие: Можете да го дознаете полот на бебето пред да забремените

23 јануари, 2017
4

Научниците тврдат дека е возможно да се установи кои жени ќе родат синови, а кои ќерки уште пред да забременат. Еве како…

Имено, канадските научници утврдиле дека жените кои имаат повисок крвен притисок почесто раѓаат машки деца, а оние кои имаат притисок под нормалниот раѓаат девојчиња.

Сé уште не е даден прецизен одговор на прашањето како крвниот притисок влијае на полот на детето, со оглед дека се знае дека полот е одреден уште порано, пред жената да забремени.

Полот на бебето зависи од тоа дали сперматозоидот носи X или Y хромозоми.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris