Ова се најневерните земји во светот

17 јануари, 2017
2

Има зголемување на неверноста меѓу Французинките.

Анкетната организација Ifop, заедно со Daylove.com, новата веб страна за луѓе кои сакаат да извршат неверство, спроведоа анкета за жените и брачно изневерување.

Една третина од жените кои никогаш не биле мажени признаваат дека имале сексуални односи со некој друг освен нивниот партнер – стабилен пораст од 10 проценти во 1970 и 24 проценти во 2001 година.

Главниот мотиватор за неверност е физичката привлечност – и 62 проценти од жените признаваат дека ова е „одлучувачки“ фактор, а над половина од жените рекле дека имањето чувства за другата личност е најважниот фактор.

Интернетот зголемено се користи за договарање на изневерувачки средби: 42 проценти од Французинките кои навеле дека можеби ќе изневерат, рекле дека би користеле веб страна.

Но, не се само Французите.

Според податоци од Durex, ова се десетте најневерни земји во светот, според проценти на возрасни луѓе во брак кои признале дека имале афера:

  1. Тајланд – 51%
  2. Данска – 46%
  3. Италија – 45%
  4. Германија – 45%
  5. Франција – 43%
  6. Норвешка – 41%
  7. Белгија – 40%
  8. Шпанија – 39%
  9. Обединето Кралство – 36%
  10. Финска – 36%

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi