15 декември, 2018

Радио

Ѕвездите откриваат дека оваа година некои знаци ќе имаат многу среќа во љубовта.

Водолија

Многу жени родени во знакот на Водолија ќе се остварат во улогата на мајка затоа што оваа година според астролозите е поволна кога станува збор за семејните врски. Ова ќе биде особено плоден период за придвижување на љубовните врски, додека за двојките кои се долго време заедно, ова е совршено време за да го кажат судбоносното „да“.

Рак

Тие конечно ќе успеат да се извлечат од лоши врски или да формализираат нешто што долго посакувале. Нежните и емотивни Ракови тежнеат за брак и верен партнер, така што во текот на 2017. ќе запознаат некој токму таков. Ако сте се вљубиле во воздушен знак – може да имате незаборавни моменти кои ветуваат сериозна врска.

Лав

2017-та на Лавовите ќе им донесат смеа, љубов, среќа и предлози.

За Лавовите во врска ова ќе биде вистинско време за кажување „да“ или барем да размислат за тоа, додека оние кои се сами може да очекуваат фатална љубов на која нема да можат да ѝ кажат не.

Остави коментар

Почетна // Забава // Интересно // Плодна година: Овие хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на својот живот во 2017-та
Горе