20 ноември, 2018

Радио

Последните години од животот на Мајкл Џексон се инспирација за снимањето на биографскиот филм „Michael Jackson: Searching for Neverland“.

Сценариото во филмот е според книгата „Remember the Time: Protecting Michael Jackson in His Final Days“, напишана од перспектива на неговите телохранители.

Првиот трејлер за филмот е објавен и изгледа малку морничаво. Премиерата е закажана за 29 мај.

Остави коментар

Почетна // Забава // Музика и Филм // Погледнете го трејлерот за биографскиот филм за Мајкл Џексон
Горе