Рајан Гослинг глуми во филмот за Нил Амстронг

23 јануари, 2017
1

Глумецот Рајан Гослинг ќе снима филм за првата мисија на Месечината, а во филмот ќе го глуми главниот јунак Нил Амстронг.

Глемецот Рајан Гослинг ќе го отелотвори Нил Амстронг, првиот човек кој стапна на Месечината во филмот „Првиот човек” за кој режијата ја потпишува Демијан Шазел, а сценариото Џош Сингер, пишува Variety.

Филмот се темели на Амстронговата биографија „Првиот човек: Животот на Нил Амстронг” која во 2005 година ја објави историчарот на НАСА, Џејмс Хансен. Дејството на филмот ќе се усредоточи на периодот од 1961 до 1969 година, посебно на првата мисија на Месечината и припремите на мисијата Аполо 11.

Variety дознава дека договорот е склучен и дека снимањето на филмот ќе започне во првите месеци на 2017 година.

Ова ќе биде втора соработка на Гослинг и Шазел, после мјузиклот „La La Land”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi