Албанската мафија планира да ја убие Цеца?!

7 март, 2017
08

Дански агенти откриле дека група на албански терористи, планираат да ја киднапираат и убијат српската турбофолкерка, Светлана Цеца- Ражњатовиќ, за време на нејзината посета на Копенхаген – пишува српски Курир.

Според весникот, пејачката ќе биде под специјално обезбедување за време на својата посета, која треба да се случи на 10-ти март, петок.

Во текот на 24-те часа, кои Цеца треба да ги помине во Данска, специјалците на ПЕТ нема да се одвојуваат од неа, со цел да се избегне било каков инцидент.

ceca 13