Ги шокираше женските фанови: Кристијано Роналдо сака да се ожени со 10. години помладата девојка

26 јануари, 2017
13

Според пишувањето на германските и португалските медиуми, најдобриот играч во светот Кристијано Роналдо (31) планира брак со 10. години помладата девојка Џорџина. Венчавката би требало да се случи летото во 2018-та година.

Оваа гласина ја прошириле пријателите на фудбалската легенда, а се чини дека во неа има доза на вистина, бидејќи се споменува и тоа дека неговата мајка Марија го благословила бракот откако ја запознала прекрасната Џорџина (21).

За потсетување, прв пат официјално како пар се појавија на гала вечерта на ФИФА во Цирих, каде што Роналдо во друштво на девојката Џорџина, неговата мајка и синот, ја прими наградата за најдобар играч во светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi