15 декември, 2018

Радио

Роуен Аткинсон (63) кој се прослави во улогата на  “Мистер Бин” чека трето дете со партнерката Луиз Форд (33).

Ѕвездата го чека принова со својата девојка Луиз, која треба да се породи во следните неколку недели.

Аткинсон веќе има две возрасни деца – Бен (23) и Лили (21) од претходниот брак.

Аткинсон беше во брак 24 години со шминкерката на BBC телевизијата, Сунетра Сестри (55), но во 2014 година се појавија гласини дека најде нова љубов.

На крајот, се покажа дека тоа беше Луиза Форд, актерката која ја запозна во представата Quartermaine’s Terms 2013.

Тој почна да живее со неа само неколку недели по разводот од Сунетра.

Sa bivšom suprugom Sunetrom Sastri (Foto: Gettyimages)

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Мистер Бин по трет пат ќе стане татко
Горе