21 јуни, 2018

Радио

На отварањето на  јубилејниот, 70. ти по ред Филмски фестивал во Кан,додека некои дами мамеа погледи со тоалетите, други со длабоките деколтеа, трети со процепи, Моника Белучи на сите дами им го украла вниманието со необичен настан на сцената.

Моника заедно со францускиот комичар, Алекс Луко, го водела програмот, а на публиката ѝ бил претставуван филмот “Исмаилски духови” на Арно Деплешен.

Меѓутоа, за да ги забавува гостите, Моника, која воедно и ќе ја затвори овогодинешната манифестација, почнала да танцува, а потоа одненадеж и го бакнала комичарот. Овој бакнеж бил дочекан со воодушевување, а многумина биле шокирани од смелоста на актерката.

kan-baknez02

Бакнежот траел неколку секунди, а потоа се слушнал громогласен аплауз.

kan-baknez02

kan-baknez02

 

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // На овој човек му завидува целиот машки свет: Со страсниот бакнеж Моника Белучи ги шокираше сите во Кан
Горе