Шарапова доминираше за Оскарите: Се појави без градник и ги засени холивудските актерки

2 март, 2017
8

Руската тенисерка Марија Шарапова ја искористи паузата од тенисот по нејзината суспензија поради допинг за да ужива во животот.

Сескипилната Маша присуствуваше на доделувањето на „Оскарите“ во Лос Анџелес каде доминираше со својот избор на облека.

На забавата организирана од „Венити фер“ по „Оскарите“ таа се појави во син фустан со шлиц на левата нога и, се разбира, без градник.