13 ноември, 2018

Радио

Овој сок помага кај согорување на калориите, го храни телото со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлањето на вишокот течности од организмот.Ситно исецкајте магдонос (најдобро во блендер), исцедете сок од лимон, ставете во чаша со вода.

Сокот би требало да пие наутро на празен желудник, само 5 дена, а потоа да направите пауза од 10 дена. Овој сок помага кај согорувањето на калориите, го храни нашето тело со витамини и минерали. Освен тоа магдоносот го подобрува варењето, овозможува брзо да се ослободиме од собраните течности во организмот кои што не прават подуени.

Едноставно, здраво и без да се лишите од храна.

Остави коментар

Почетна // живот // Исхрана // Чаша здравје и минус 3 килограми за 5 дена
Горе