27 февруари, 2020

Радио

Дали имате слушнато за најновиот тренд за слабеење,што многу брзо се шири низ светот? Се нарекува “бомба за слабеење” затоа што ги согорува калориите околу половината,со неверојатна брзина,дури до 1cm на ден и го елимимира вишокот на вода,кој прави да изгледате подуено.

Ако се борите со вишокот на калории ова е совршениот рецепт за вас.

Состојки:

– 1 лажица мед
– 1 шоља свежо исцеден сок од цитрон
– 2 лажици јаболков оцет

Подготовка:
– Сите состојки ставете ги во блендер и добро изблендирајте ги,или пак ставете ги во длабок сад и измиксајте ги добро.

Остави коментар

Почетна // живот // Исхрана // Го нарекуваат бомба за слабеење.Ги согорува маснотиите околу половината екстремно брзо
Горе