Напиток кој ги топи масните наслаги од стомакот

6 март, 2017
12

Зелениот билен напиток е еден од најпопуларните напитоци за тоа што на повеќето им е потребно,а тоа е намалување на килограмите.

Во блендер ставете замрзната банана,една лажичка изрендан ѓумбир,две лажици мелени семки од лен,шолја замрзнати боровинки,пола шолја спанаќ и малку мраз.

Сето тоа добро изнатете го и пијте го секое утро на празен желудник.Истражувањата покажуваат дека повеќето од оние кои го пробале овој напиток,изгубиле два килограми за неколку дена,а највеќе масни наслаги се стопиле од стомакот.

Освен тоа овој напиток е многу здрав.Бананите се богати со калиум,антиоксиданси и влакна,па со самото тоа поттикнуваат варење и елиминација на токсините,додека пак ѓумбирот го зајакнува имунитетот,го забрзува метаболизмот и го намалува апетитот.

Ленот е важен поради влакната,боровинките се познати антиоксиданси,а спанаќот е богат со магнезиум и позитивно влијае на нервниот систем и расположението.