Овие три напитоци ги топат наслагите, а една работа им е заедничка!

3 јануари, 2017
easy-banana-smoothie

Постојат многу напитоци со кои можеме да го изгубиме вишокот на килограми, а овие три се специфични поради една работа што им е заедничка.

Имено, последниве години, експертите работеа истражувања што покажаа дека бананите всушност не дебелеат, туку поради поголема количина на калиум, претставуваат одлична состојка во битката против вишокот калории, бидејќи помагаат во отстранување на вишокот на вода, ја поттикнуваат работата на метаболизмот, пружаат енергија и содржат хранливи влакна (затоа се одлични за привремено задоволување на глад).
Еве три рецепти што можат да ви помогнат при симнување на наслагите на стомакот:
Банани и влакна

 • 12 портокал
 • 2 лажици сурутка
 • 1 банана
 • 2 лажици семе од лен

Банана и шумско овошје

 • 1 лажица мед
 • 1 банана
 • ½ шолја млака вода
 • 1 лажица мелен ѓумбир
 • 1 лажица шумско овошје ( боровница, малина и слично)
 • 1 лажица мед

Банана и спанаќ

 • 1/3 шолја житарки
 • 1 банана
 • 200 гр свеж спанаќ
 • 1 лажица мед

Припрема:

Методата на припрема е воглавно иста: измиксирајте сé заедно и уживајте во чашата полна здравје.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi