Како се гради успешна врска?

16 јануари, 2017
7

Без разлика дали сте во брак, живеете заедно со партнерот или размислувате на таков чекор, врската е најчесот  најбитниот дел во животот, но и понатаму многумина незнаат како се гради среќна љубовна врска. Од сите елементи кои врската ја прават успешна, следните три се веројатно најважните.

  1. Среќниот дом не се гради од еден, треба заедно да се гради. Веројатно ви изгледа многу едноставно кога ќе погледнете во некој баба и дедо кои сеуште се држат за рака, но времињата се менуваат, а со нив и се останато. Како што се се менува многу брзо, морате и вие да бидете во чекор со промените и заедно да се прилагодувате на околностите.
  2. Никогаш не смеете реченицата да ја започнете со “ти“. Секогаш кога реченицата ќе ја зпочнеме со “ти“, партнерот веќе почнува да предчуствува критика и се подготвува за одбрамбен став, бидејќи секоја ваква реченица означува некакво обвинување. Научете да ги запонувате разговорите со “јас“ или “ние“.
  3. Споделете ги чуствата или изгубете го љубовниот живот. “Подобро ништо да не се каже, ако се нема нешто убаво да се каже“ е сосема добар однос ако сакате да одржите некакво површно пријателство, на пример во односите со колегите, но не и со партнерот. Во љубовта нема место за ваков однос. Сите понекогаш се гушиме кога треба да кажеме нешто што не го мислиме вистински, но тоа го правиме само за да не ги нарушиме односите. Љубовта едноставно ова не го трпи. Љубовта постои бидејќи се познавате меѓусебно со партнерот доволно добро за да можете да се слушате без разлика на тоа кој што зборува. Во врска доколку сакате истата да трае, преголема искреност може да доведе до караници, но ако навистина и двајцата партнери се трудите и вложуваат, нема никакви аргументи  да ја загрозат.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi