Овие се најпопуларните секс пози

14 јануари, 2017
4

Овие се најпопуларните секс пози

Филмови, музички групи, храна – сите имаме омилени од овие. Тоа важи и за секс позите, исто така.

Онлајн медицинската страница Dr Ed анкетираше 2.000 луѓе во Европа и САД во врска со нивните омилени секс пози и кои најмногу сакаат да ги пробаат.

Генерално, повеќе од третина рекле дека „doggy style“ позата им е омилена. Мисионерската поза е втора со 23 проценти, а трета е „cowgirl“ позата, која е омилена на 19 проценти.

Позата „69“ им е омилена на 4 проценти, проследена од „spooning“ позата.

Исто така помеѓу топ десетте беа и аналната, орална и „tabletop“ позата.

Што се однесува до географијата, има некои разлики помеѓу омилените пози на луѓето од различни места.

„Doggy style“ е на прво место во Обединетото Кралство, САД, Германија, Романија, Шпанија, Франција и Австрија.

Во Полска преферираат „spooning“, во Холандија мисионерска, додека во Белгија, Швајцарија и Италија највеќе ја сакаат позата „cowgirl“.

Што се однесува на позите кои луѓето сакаат да ги пробаат, „tabletop“ е број еден, проследена од стоечка „69“, „kneeling wheelbarrow“ и аналната поза.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi