Сексот без обврски води до депресија!

30 јануари, 2017
11

Луѓето кои практикуваат секс без обврски имаат поголеми шанси да западнат во психички проблеми, како депресија или анксиозност.

Во најголемото истражување од овој вид каде биле вклучени 3900 хетеросексуални студенти, експертите утврдиле симптоми на анксиозност и депресија кај оние испитаници кои непосредно пред тестот имале секс со човек со кој не се во емотивна врска.

Поголем процент од испитаниците изјавиле дека во текот на последниот месец имале секс без обврски. Мажите и жените од оваа група рекле дека анксиозноста и депресијата се последица од нивниот сексуален живот.

Во никој случај не може да се каже дека сексот без обврски не претставува опасност за младите во поглед на психичкото здравје. Резултатите од студијата сугерираат дека сексот без обврски недвосмислено се поврзува со психолошки тегоби настанати од таквите сексуални навики.

Резултатите од оваа студија можеме да ги поврземе со претходната посветена на слична тема, каде се вели дека само сексот со емоции е вистинскиот.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi