15 декември, 2018

Радио

Еве кои се последните трендови од Модната недела во Лондон

Улиците во англиската престолнина деновиве се преплавени со впечатливи комбинации на принцезите на уличниот стил, а еден дезен посебно се издвојува и најавува како тренд што ќе биде најпопуларен во следниве неколку месеци. Имено станува збор за карираните парчиња што веќе неколку сезони се присутни на модната сцена, а оваа есен дефинитивно ќе бидат неизбежни. Во мода се капути, панталони, здолништа, чевли па дури и чанти со карирани мотиви, а во галеријата што следува погледнете како познатите ИТ девојки го фураат овој тренд и обидете се да позајмите некој генијален трик од нив.

 

 

Остави коментар

Почетна // живот // мода // Ви го претставуваме најголемиот есенски тренд
Горе