20 септември, 2018

Радио

По напорниот работен ден освежете ги стапалата со помош на купка со лимон.

Во еден сад со вода исцедете сок од еден лион и додајте му неколку капки масло од лаванда и една лажица павлака. Држете ги нозете во оваа купка околу 15 минути. Потоа убаво избришете ги нозете со пешкир и на крајот измасирајте ги со свежо исцеден сок од лимон.

Остави коментар

Почетна // живот // убавина // Лимон за уморни нозе
Горе