18 јуни, 2018

Радио

Проширените пори се главниот виновник за лошиот тен. Затоа, одвојте пола час и направете маска со состојќи кои ги имате во вашата кујна, чиј резултат ќе ве изненади.

Рецепт: Измешајте три лажици полномасно млеко и една жолчка. Белката изматете ја за да добиете пена па додадете ја на претходната смеса, за крај додадете една супена лажица шеќер и лимон. Измешаната смеса нанесете ја на лицето и оставете да делува околу 30 минути, исплакнете со млака вода.

Оваа маска ќе ја поттикне регенерацијата на вашата кожа, ќе ги исчисти вашите пори и ќе направи таа да изгледа мазно и блескаво.

Остави коментар

Почетна // живот // убавина // Направете домашна маска за проширени пори
Горе