Шминка според бојата на вашата коса

28 април, 2017
9

Карминот, руменилото, пудрата во многу случаи ја пролагодувате на гардеробата, а не на бојата на косата? Епа, време е да започнете…

Шминката ќе ја нагласи вашата убавина упте повеќе ако ја прилагодите на бојата на косата.

Црнките – не е тешко да изгледате бледо ако имате црна коса. Поради големиот контраст ма косата и белиот тен, со малку шминка ќе „живнете“. Одберете подлога потопла и розеникава нијанса за да имате подобар изглед. Руменилото во овој случај не смеете да го пропуштите.

Русокоси – силната шминка не е препорачкива за русокосите девојки. Совршени се нијансите на боја на песок, црвенкасто розеникави, и така наречениот nude look.

Бринети – треба да избегнувате ладни бои, како небесно сина, а можете да си поиграте со боите на шампањско, сива и беж. Ако косата ви има црвенкаст сјај можете да употребите и светли нијанси на зелена боја.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi