20 февруари, 2019

Радио

На овој начин ќе се ослободите и од габите на прстите на нозете

Зараснатите и задебелени нокти може да создаваат големи проблеми.

Но, една маст која можете многу лесно да ја направите дома може да ви помогне да го решите овој проблем, а потребни ви се само три состојки!

Состојки: 1 лажица кантарионово масло, 1 лажица брашно, 1 лажица шеќер во прав.

Измешајте ги сите овие состојки за да добиете хомогена смеса.

Со оваа лековита смеса треба да го намачкате целиот прст со зараснат нокт, замотајте го во газа и оставете да дејствува преку ноќ. Повторете го процесот три ноќи по ред.

На овој начин ќе се ослободите и од габите на ножните прсти, додека за лечење на зараснат нокт потребно е оваа постапка да ја повторите неколку пати и внимавајте оваа смеса да не ја измешате со други лекови.

 1. Marta Kunovska

  Kako nema recept !? – Состојки: 1 лажица кантарионово масло, 1 лажица брашно, 1 лажица шеќер во прав.Измешајте ги сите овие состојки за да добиете хомогена смеса !!!!

 2. Monika

  Pisuva recept a receptot go nema!!

 3. Славица

  А каде е рецептот? Зошто воопшто ставате таков наслов, ако не давате рецепт?

 4. ivan

  ве моам објаветеја рецептата за здебелени нокти

 5. Vesna

  Koj e receptot za mast za lecenje gabicki na nokti? Go nemate objaveno
  Blagodaram

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // Домашна маст за зараснати и здебелени нокти: Го решава проблемот за три дена! (Рецепт)
Горе