Кората од мандарини спасува од кашлање

19 јануари, 2017
3

Ако ве мачи кашлица и ве боли грлото, најздраво решение се мандарините, односно кората од мандарините, која е одлична како природен лек.

Мандарините се многу добро овошје, бидејќи се богати со витаминот Ц, имаат енергетска вредност и се богати со влакна што ја подобруваат пробавата, а исто така тие се добри и за видот.

Меѓутоа и кората од непрскани мандарини може да биде одлична, бидејќи од неа може да се направи природен лек за кашлица. Еве што треба да сторите:

  • Смелете 50 грама кора од мандарини и ставете ја смесата во тегла. Мелената кора прелијте ја со чаша вотка, или 40-постотен алхохол.
  • Теглата затворете ја добро и оставете ја да отстои една недела на темно место.
  • Земајте по една лажица после јадење, после што ќе изедете 1 лажица мед.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi