Направете имунитетска бомба и зајакенете го телото

10 јануари, 2017
9

Зајакнете го телото и победете ги настинките и вирозите со помош на оваа напивка!

Состојки:

  • 6 лимони
  • 1 чешне лук
  • 2 лажички ѓумбир во прав
  • 1 лажичка мед
  • 1 шолја сок од ананас
  • 1/4 лажичка мелена лута пиперка

Начин на подготовка:

Исцедете 6 лимони и ставете го сокот во блендер.

Додајте ги сите останати состојки, па добро изблендирајте додека не добиете изедначена течност.

Содржината ставете ја во стаклено шише, па во фрижидер.

Пијте ја оваа напивка неколку дена додека симптомите на настинка не исчезнат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi