19 септември, 2018

Радио

Вкусниот пијалок е идеална замена за утринското кафе, го буди организмот и се неопходни само 7 минути за да се апсорбира целосно.

Можете да додадете и две лажици свежо исцеден сок од лимон и малку канела. Ваквиот пијалок ќе ви ја обезбеди потребната енергија за добар почеток на денот, многу повеќе од кафето, а еве и зошто:

Пијалокот делува антимикробно,

Лекува кашлица и настинка,

Го зајакнува имунитетот,

Го прочистува телото од токсини,

Го активира метаболизмот,

Помага при хроничен запек,

Ги нормализира киселините во стомакот,

Ги смирува нервите,

Го отстранува лошиот мирис од устата,

Ја подмладува и тонизира кожата.

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // Наутро пијте чаша топла вода со мед !
Горе