11 декември, 2018

Радио

Црниот дроб учествува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага при зајакнување и стимулација на варењето на храната во организмот. Врши и уште една важна функција: Ја прочистува крвта и ги отстранува сите токсини и нечистотии надвор од неа.

Најдобриот начин за превенција на здравјето на црниот дроб е неговото секојдневно чистење – секое утро на празен стомак, пијте по една лажица маслиново масло измешано со една лажица сок од лимон. Потоа можете да уживате во појадокот.

По еден месец ќе почувствувате промена. Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе ви стане свеж и ќе изгледате подмладени. Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на запекот и дигестивните проблеми. Ќе се чувствувате здраво и со многу позитивна енергија.

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // Пијалок за здрав црн дроб: Смо една голтка секое утро!
Горе