23 април, 2018

Радио

Ова можеби е најмоќниот домашен лек. Во исто време го подобрува видот и ја подмладува очната ареа.
Овој лек е лесен и едноставен за подготовка и состојките се лесно набавливи. Лекот исто така помага за миопија.

Најдоброто е што е ефтин, сигурен и природен.

Кожата околу очите ќе биде свилено мазна и може да ви помогне и со косата. Здравјето на косата може да се подобри и да се спречи паѓање на косата.

Белешка:Лекот е лесен за подготовка. Само мора да ги следите инструкциите. Еве што е потребно да направите:

Состојки:

-3 чешниња лук
-10 лажици органски мед
-200г ленено масло
-4 лимони

Подготовка:

Почнувате со лупење и сецкање на лукот и лимонот и ги ставате во тегла.Потоа ги додавате маслото и медот. Потоа добро ги блендирате со дрвена лажица и блендот го ставате во фрижидер. Пред секој оброк 3 пати секој ден земете 1 лажица од блендот. Ќе бидете восхитени од резултатите.

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // Подобрете го видот за 15 години со овој чудотворен домашен лек
Горе