15 декември, 2018

Радио

Потребни состојки:

550 гр мед

150 гр ореви

Во стаклен сад, најдобро тегла што добро се затвара се мешаат медот и оревите.

Откако ќе ги измешате добро, оставете ја теглата на топло, да отстои 12 часа.

Се конзумира по една супена лажица наутро, на гладен стомак.

Терапијата трае 3 месеци.

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // Рецепт за здраво срце и против аритмија
Горе