Month: м.г

6-17.jpg
Новите тестови покажале дека редовната конзумација на маслиново масло го подобрува здравјето на срцето. Маслиновото масло содржи омега-6 масни киселини кои го блокираат воспалителниот процес кај хроничните заболувања како што се срцевите заболувања и артритис. Натопете парче леб со маслиово масло и можете да го намалите ризикот од срцев удар за само шест недели. Софистицираните […]

5-16.jpg
Наместо да купувате скапи козметички препарати сами можете да подготвите  природен и ефикасен лосион со кој ќе ги отстраните пегите и флеките од вашето тело. Пегите и флеките се појавуваат кога кожата старее и кога неправилната пигментација станува видлива. За да се справите со нив, не ви се потребни скапи козметички препарати. Можете сами да […]

4-18.jpg
Една нова студија покажа како татковството во голема мера влијае на желбата на мажите за секс. Така, научниците заклучиле дека мажите кои одвојуваат време да бидат што подобри родители, всушност помалку уживаат во сексот, а откако ќе станат татковци, кај мажите се намалува нивото на тестостерон. Иако досега се сметаше дека со доаѓањето на детето […]

3-18.jpg
Ким целосно ги покажа градите, а интимните делови ги покри со минијатурна танга. Славната старлета им подари на своите фанови неколку фотографии на кој позира гола само во танга. На една фотографија позира во гаќи и во понуда и целосно ги покажува своите гради, а на другите фотографии позира на кревет и пред огледало, а […]

2-20.jpg
„Веста за неверството на мојот сопруг е лажна. Ние сме во среќен брак“, изјави Емина Јаховиќ откако одекна веста дека таа и Мустафа Сандал се разведуваат. „Напишале дека се разведуваме. Тоа како вирус се пренесе и во Турција. Ме разведуваат, многупати“, вели Емина и додава: „Јас почнав да објавувам свои фотографии на кои го нема […]

1-23.jpg
Раперот Нели е обвинет за силување и сексуален напад. 22-годишната Моник Грин тврди дека ја присилил на секс, откако ја повикал на журка минатиот месец. Таа рекла дека нејзин пријател кој бил обожавател на Нели ја повикал во бекстејџот, пред раперот да ѝ предложи да одат во посебна соба. Таму, според неа, Нели се соблекол […]

6-16.jpg
Седни и диши длабоко! Во тој момент нивото на хормонот на стрес е многу високо. Неверството веќе се случило и тоа не е повод да умираш. Ти треба сила за да делуваш. Затоа – вдишувај длабоко низ нос, претставувајќи дека ја вдишуваш розовата енергија на љубовта и издишувај низ уста представувајќи дека издишуваш гнев и […]

5-15.jpg
Карминот во права боја, ускладен со гардеробата и накитот кој го носите, ќе го освежат не само вашето лице, туку и комплетниот стајлинг. –          Кармин во боја на кожата: Неутрален и класичен. Што и да облечете, од најсветлата бела боја до црвените и црните тониви, карминот во различните нијанси на бојата на кожата совршено ќе […]

4-17.jpg
Ова е лек кој го правеле и нашите баби и нивните баби. Одлична комбинација од две компоненти кои се ултра здрави и моќни кога е во прашање нашето здравје. Медот и циметот во комбинација се еликсир кој успешно ги лечи инфекциите на мочните канали, ја подобрува работата на срцето, го намалуваат шеќерот во крвта, холестеролот, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris