Month: м.г

vlegol-vo-kafez-so-lavovi-a-poto.jpg
Наредното видео прикажува неверојатен момент кога возрасна лавица по првпат после долго време се среќава со човекот кој ја отхранил како младенче. Киара, која го добила името по една улога од филмот „Кралот на лавовите“, скокнала во прегратка на својот поранешен сопственик откако после долго време повторно се сретнале во нејзиниот нов дом во Мексико […]

3-15.jpg
Бившата приправничка на Белата куќа Моника Левински изјавила дека аферата која ја имала со претседателот Бил Клинтон била “ флагрантна злоупотреба на моќта” а не сексуален напад, пренесува агенцијата AП. Таа во интервјуто за магазинот Veniti fer изјавила дека им се восхотува на храброста на жените кои се спротивставиле на “вкоренување на верувањата и институциите”. […]

1-19.jpg
Можеби Фебруари има најмалку денови, но оваа година има и една ексклузива која долго се чекаше! Лепа Брена го претстави спотот за песната “Среќна жена”. Она што е интересно во врска со овој спот е тоа што ова е е најскапиот спот на Лепа Брена работен на неколку локации во светот – освен во Белград […]

5-14.jpg
Кежуал изгледот, осносно леженоста во модата, многумина ја мешаат со неуредност, парталавост и демоде изглед. Таа е спротивност од тоа. Секојдневниот изглед меѓу другото значи ред во хаосот, микс на чиста, удобна и умешно комбинирана облека, која не влегува во строгиот бизнис-изглед или свечениот дрес код, но во која може да изгледате пристојно. High Street […]

kinez-so-svojot-stomak-vleche-av.jpg
Еден Кинез одлучил да го покаже својот талент во јавноста па се решил да направи мал спектакл. Неговиот талент е тоа дека тој со својот стомак може да влече автомобил натоварен со 12 луѓе. Дали е ова талент или некој добар трик одлучете сами откако ќе го погледнете видеото.

4-16.jpg
Лиза Мари Присли кога наполнила 25 години од својот татко наследила 100 милиони долари, а сега тврди дека и останале само уште 14.000 долари Елвис починал кога Лиза Мари Присли (50) имала само 9 години, а неговото богатство тогаш било проценето на неколку милиони долари. Во меѓувреме вредноста на брендот пораснала. Кога Лиза наполнила 25 […]

fenoemn-ovoj-chovek-celi-75-godi.jpg
Веста за Прахлад Јани, човекот кој ништо не јадел, ниту пиел во изминативе 75 години, одекна низ Индија откако група експерти одлучија да ја испитаат оваа локална легенда. Иако тимот е сочинет од 30 специјалисти прилично скептично пристапил на оваа задача. Како што се увериле за 15 дена, колку што бил под непрекинат видео надзор, […]

poglednete-kako-1-500-kineski-ra.jpg
Погледнете како 1.500 кинески работници за само 9 часа изградиле нова железничка пруга! (Видео) Кинеските работници уште еднаш ја покажаа својата неверојатна ефикасност! Околу 1.500 работници за само 9 часа изградија нова железничка пруга долга 246 километри во јужна Кина. Видеото од воздух прикажува на кој начин градежните работници ги поврзале трите главни железнички пруги.

najludiot-trik-so-karti-cel-svet.jpg
Маѓионичарот Џеми Равен на шоуто Britain’s Got Talent извел трик кој потполно го шокирал жирито, ја воодушевил публиката, а остатокот од светот го натерал да помине часови и часови обидувајќи се да сфати како тоа воопшто е можно. Погледнете за што се работи… httpv://www.youtube.com/watch?v=122DhcX8lyo

stavil-malku-gips-na-dzidot-a-on.jpg
Уметникот Берни Митшел во раните деведесети години поставувал гипс плочи, а потоа почнал да експериментира. Неговите креации станувале се` посложени, а неговата креативност не познава граници. Ова е само еден од мотивите кои ги направил… httpv://www.youtube.com/watch?v=CV4mxN8MLz0

ovoj-chovek-sekoj-den-pliva-niz.jpg
Ако одите на работа и заглавите во сообраќајни гужви, знаете дека тоа не може да биде полошо. Меѓутоа, она што овој човек го прави секој ден за да стигне на работното место е неверојатно. Неговото име е Абдул Малик и работи како наставник во едно основно училиште во Индија. Тој веќе 20 години секој ден […]

super-trik-kako-da-popravite-vdl.jpg
Сте ја удриле колата некаде? Не знаете како да ја исправите вдлабнатината, а немате време за да одите на мајстор? Овој Јутјуб корисник има одличен совет за вас. Потребна ви е само врела вода која ќе ја посипите на местото на вдлабнатината, по што полесно ќе ја исправите. Не е познато дали овој трик функционира […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris