Month: м.г

12-10.jpg
Состојки: 12 делови од кокошка (најубаво да се користат карабатаци и батаци) 1 литар јогурт 1/2 главица кромид, ситно исечен 2 чешниња лук , згмечени и излупени 2 листа од ловор 4 лажички црвена сол 1 лажичка црн бибер Малку Tabasco сос, доволно за да малку го обои јогуртот 3 чаши брашно 1, 1/2 лажички […]

11-10.jpg
Потребни состојки: 5 жолчки 200 гр. шеќер во прав 600 гр. мелена плазма 100 гр. мелени бадеми 125 гр. путер 2 дл. сок од праска 1 пакување шлаг 2 реда чоколадо за готвење Припрема: Во тенџере на оган загрејте вода, а врз тенџерето ставете сад во кој ќе ги додадете разматените жолчки и шеќерот. Мелената […]

10-9.jpg
Меган Маркл за два месеци ќе стане членка на британското кралско семејство, а во краток период морала да се откаже од својата досегашна кариера и начин на живот. Низ процесот на прифаќање бројни строги правила на монархијата наводно ја води војвотката Камила Паркер (70). Сопругата на принцот Чарлс (69) доста време поминува со поранешната актерка, […]

9-13.jpg
Човек по име Ендру вели дека неговиот дух бил издигнат од телото пред да тргне низ патот од светлосниот тунел. Инцидентот, како што вели Ендру, се случил во 1998 година кога паднал од скали. Откако паднал тој нормално станал, но можел само да издиши. На Фондацијата за истражувања искуства блиски до смртта ( Near Death […]

8-15.jpg
Рус Адам Курликејл (32), покри 90% од своето тело со тетоважи и се надева дека за неколку години ќе стигне до 99% од своето тело. За овие 90% му беа потребни 10 години. Ги тетовирал дури и очите. Вели дека таа тетоважа му е најдобра. https://www.instagram.com/p/BfwwDYPFDRI/?utm_source=ig_embed Адам вели дека тетоважите му помогнале да ја победи […]

7-19.jpg
Популарниот пејач Саша Ковачевиќ во емисијата на Огњен Амиџиќ открил дека својата девојка Зорана ја запознал преку Инстаграм. Но, провокативните прашања продолжиле од водителот, па Огњен го интересирало на колку години популарниот пејач ја изгубил невиноста. Одговорот на Ковачевиќ ги шокираше сите. -Јас имав 17 години, а девојката 15. Со таа девојка подоцна бев во […]

6-18.jpg
Јелена Карлеуша сподели со јавноста фотографија од нејзиниот појадок, кој се состои од чаша вода и неколку апчиња. Наместо раскошна трпеза, каква што многумина би очекувал еод неа, на малата бела чинија, пејачката ја чекаше нешто друго. Многубројните фанови се запрашаа дали е се во ред. Сепак, наглите промени на времето тешко може да се […]

5-19.jpg
Најновата фотографија на американската старлета Ким Кардашијан има повеќе од 3,6 милиони лајкови за само 24 часа. Ким навистина умее да предизвика хаос на интернет а несомнено и овој пат успеа во тоа, а беше доволно да објави фотографија од нејзиниот задник во танга. Имено, на новата врела фотогрфија, Ким позира во секси долна облека, а […]

4-20.jpg
Често се смета дека компирите воопѓто не се за луѓето кои сакаат да се борат со килограмите. Во реалноста, сепак тоа не е точно. Прво во 100гр компири има само околу 80 калории. И второ, во овој производ има голема количина на витамин Ц, како и елементи исклучително корисни за срцето. Затоа диетата која ќе […]

3-21.jpg
Без оглед на тоа дали болките во грлото се последица на бактеријска или вирусна инфекција, јака настинка или пак механичка иритација од сув воздух, ладни пијалоци, гласно пеење или викање, овие тегоби можете да ги ублажите така што најпрво ќе си направите топла лимонада во која ќе измешате една лажица мед и ќе ја пиете […]

utrinska-guzhva-na-hitrou-aerodr.jpg
Лондонскиот аеродром „Хитроу“ важи за еден од најпрометните на планетава, па не е изненадување дека во утринскиот шпиц авионите буквално формираат непрекинат конвој за време на приоѓањето и слетувањето на пистата. Снимката која на Јутјуб ја постави „TopFelya“ покажува тајмлапс од 30 минути приоѓање на авиони и може да се види дека секоја минута слетува […]

e-ova-e-guzhva-eve-kako-izgleda.jpg
Кинезите не се само најбројна нација, туку се на врвот и по бројот на автомобили. Зголемениот стандард им овозможил на многумина да купат сопствени автомобили, во таа мера што инфраструктурата не е во можност да ги следи. И тогаш се добива ова: This is a 50-lane highway…. Gepostet von RT Play am Freitag, 3. Februar […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris