Month: м.г

14-1.jpg
Секој прст означува еден орган, а со притисок на одредена точка можете да воспоставите рамнотежа. За оние кои не слушнале за џин шин џицу, древна јапонска вештина и филозофија, време е да ги запознаеме. Станува збор за дел од алтернативната медицина, која се заснова на прстите на дланките, а чија што задача е преку важни […]

13-1.jpg
Зелмира и Херберт Фишер биле во брак неверојатни 87 години, па слободно можеме да речеме дека ако некој знае нешто за бракот, тоа се тие двајца. Во една прилика, брачната двојка гостуваше на „прашања и одговори“ на Твитер, па паднаа неколку добри совети во врска со љубовта и посветеноста. Еве мал дел од нив, со […]

12-2.jpg
Состојки: 250 гр брашно 80 мл масло 150 мл вода 1 јајце ½ квасец сол и шеќерЗА СОС болоњезе во ќеса 200 мл вода Подготовка: Се замесува тесто од сувите состојки и се остава да нарасне 30 минути, по што се дели на три дела и се расукува на работната маса. Се сече на тенки […]

11-4.jpg
Состојки: За колачот: 260 грама брашно прашок за печиво 1 кафена лажичка цимет ½ кафена лажичка сол 120 грама несолен путер 200 грама шеќер 110 грама кафеав шеќер 2 јајца 1 кафена лажичка екстракт од ванила 2 големи (или 3 средни) испасирани банани 115 грама полномасна кисела павлака За глазура: 170 грама крем сирење, на […]

10-7.jpg
Сите знаеме дека трчањето е одлична физичка активност каде се стекнува кондиција и се отстранува вишокот килограми, но за жал, трчањето не се препорачува на сите. Личностите со кардиоваскуларни олести, оние со повреден грб, колената и зглобовите би требало да ги избегнувате. Еве три достојни замени за трчањето. Одење – Одењето доста потсетува на физичка […]

9-8.jpg
Тим научници од Универзитетот во Пиза во Италија откри дека телесната хемија која прави луѓето да бидат сексуално привлечени од своите нови партнери трае најмногу две години. Тим научници од Универзитетот во Пиза во Италија откри дека телесната хемија која прави луѓето да бидат сексуално привлечени од своите нови партнери трае најмногу две години. Имено, […]

8-1.png
Што ќе се случи ако ги ставите нозете во млеко со сода бикарбона!? Доколку немате време и пари за педикир, ова е еден совршен рецепт кој можете да го направите и сами. Се што ви е потребно е легенче, млеко и сода бикарбона, а потоа чекајте го резултатот! Погледнете го видеото …

brzi-vezhbi-za-slabeenje.jpg
Најдобриот начин да изгубите килограми е да почнете да вежбате редовно. Дури не мора да одите секојдневно до теретана бидејќи поголемиот дел од вежбите можете да ги правите и дома. Ова видео ќе ви покаже седумминутна рутина за вежбање со која полесно ќе ги изгубите вишокот килограми. Освен за губење килограми, овие вежби ќе ви […]

7-12.jpg
Нормите на агенциите за безбедност во сообраќајот од година во година бараат повеќе и повеќе, новите автомобили се преполни со безбедносни системи, но колку се безбедни половните возила кои најмногу ги има на патиштата?   Грижата не се однесува за најновите модели кои ги исполнуваат бројните тестови на судири, но учесниците во сообраќајот се најмногу […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris