Month: м.г

12-7.jpg
Во медиумите се појави информација дека пејачот Аца Лукас наводно направил бебе на извесна Т.А, по што пејачот ја откри својата страна на приказната. Девојката вели дека откако Лукас дознал дека таа е бремена и се заканувал и понудил пари за абортус. – Беше внимателен со мене, тоа беше првпат да седам со неговото друштво. […]

postavil-stapica-vo-shuma-se-izn.jpg
Џастин и неговиот син имаат една навистина невообичаена занимација. Имено, тие секој ден одат во шума и поставуваат замка за животните, поточно метален кафез. Откако ќе фатат некое животно, детално го прегледуваат, го снимаат со камера и на крај го ослободуваат. Еден ден, Џастин отишол да ја провери стапицата, но кога го проверил кафезот имал […]

11-9.jpg
Ингела Танеског од Шведска се обидела да сними прекрасно виножито после бура. Не ни претпоставувала што ќе се случи во следните неколку секунди. Додека ја држела камерата во раце, само неколку метри пред неа, се случило ова…

10-12.jpg
Кога ќе налеташ на огромен питон и си сам, постои опасност. Може да те угуши, а ако го фатиш на погрешен начин, може да се замота околу тебе и да те убие. Рубен Рамирез е ловец на змии и неговата мисија е да улови што повеќе питони на подрачјето на националниот парк во Флорида. Неговата […]

9-12.jpg
Доколку концентрацијата ви паѓа, а морате да бидете во топ форма и да се посветите на учењето, знајте дека решението е на неколку чекори од вас- во вашата кујна. Прескокнете го фрижидерот и упатете се во вашата кујна, онаму каде што ги чувате зачините. Вдишувањето на мирис од рузмарин може да ја зголеми точноста и […]

8-14.jpg
Пејачката Сека Алексиќ е една од ретките пејачки која не прави драстични промени со својот имиџ, но кога станува збор за фризурата, таа обожува да експериментира. Имено пејачката на својот Инстаграм профил се пофали со новата боја на коса со што ги изненади сите фанови. Таа во нејзината објава напиша дека овој процес траел неколку […]

7-15.jpg
Пејачката Јелена Карлеуша и фолк-пејачот Аца Лукас го прекинаа своето пријателство. „Неколку месеци пред Лукас да одржи концерт во Сараево се договорил со Карлеуша таа да му биде главниот и единствен гостин и требало да ја отпеат дуетската песна што ја снимиле минатата година. Сето тоа било договорено до најситните детали, а Аца не криел […]

6-15.jpg
Криси Тајген ужива во времето поминато со своите две деца.32-годишниот модел ја сподели првата заедничка фотографија од малата ќерка и новородениот син. На неа, 2-годишната Луна му дава цуцла лажалка на Мајлс, кој се роди пред 12 дена. Криси на Twitter сподели дека со Џон Леџенд го добија второто дете на 17 мај. Три дена подоцна […]

5-16.jpg
Колку побргу ги изберете здравите продукти, толку поголема ќе биде вашата благосостојба. За кожата да биде подолг период здрава и затегната, препорачливо е да избегнувате шеќер, алкохол и заситени масти како оние од црвеното месо и полномасните млечни производи.   – Храната ја делиме во три категории, во зависност од воспалителните процеси кои тие ги […]

4-17.jpg
Ако не сакате да ги употребувате производите за коса полни со хемикалии и сакате да земете најдобри природни производи во борба против првутот, ви предлагаме неколку домашни лекови кои сигурно даваат одлични резултати. 1.Потопете преку ноќ малку зрна од пченка. Наутро сомелете го во паста, користејќи малку вода во која сте ги држеле зрната преку […]

2-16.jpg
Канадската манекенка и модел Кет Галингер го изгубила видот на десното око поради тоа што пред неколку месеци решила да го тетовира. Кет пред неколку месеци решила да го тетовира своето око и да има уникатна тетоважа. Таа решила нејзиното око да има виолетова боја, но сега горко се кае за нејзината постапка. Gepostet von […]

1-16.jpg
26 годишната Тина на крајот од Ноември ја родила нејзината ќеркичка Ема. Убава вест, но кога ќе слушнете колку навистина е “старо” нејзиното бебе ќе се изненадите. Целата ситуација е во тоа што Тина била зачната од страна на замрзнат ембрион. Тина која што има 26 години неможела да затрудни поради тоа што нејзиниот сопруг […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris