Month: м.г

8-15.jpg
Оваа интересна торта освен со својот изглед, ќе ве привлече и со извонредниот вкус и совршената комбинација на јагоди и крем. Нејзината едноставна подготовка ќе биде само уште една од причините заради што таа веднаш ќе ви стане омилена. Прочитајте што ви е потребно и погледнете го видеото за работите да ви станат појасни. Состојки: […]

7-15.jpg
На голем број луѓе им се случува да бидат во врска во која им е убаво, но едноставно тоа не е тоа. Иако тој е добро момче и има што да ви понуди, има некои знаци дека тој не е за вас, ниту вие сте за него. А, најдобро што можете е двајцата да си […]

6-18.jpg
Опоен мирис, богати вкусови и боја – Французите би рекле, дека нема ништо подобро од чаша црвено вино. А, за оние кои го обожаваат овој префинет пијалак, има добри вести – тој е и здрав. Научниците откриваат дека ресвератолот кој го има во црното вино нè штити од многубројни потенцијални проблеми. А, покрај оваа супстанца, […]

5-20.jpg
„Tinea versicolor“ е габично обојување на кожата кое се јавува во текот на летните месеци. Станува збор за бели дамки кои најчесто се појавуваат на подрачјето кај вратот, а ако не се третираат можат да се прошират и по целото тело. Кои се причинителите? – Пад на имунитетот – Зголемено потење – Сончање и одмор […]

4-19.jpg
Без разлика дали е лето или зима, ладно или топло, жените секогаш треба да имаат беспрекорен педикир. Од огромна важност е вашите нокти да изгледаат чисто, здраво и да бидат правилно негувани. Ова лето, покажете ги вашите нокти во прекрасни сандали. А, ако сте без идеи и не можете да најдете интересни идеи, тогаш овие […]

3.jpeg
Ако не сте љубител на чучнувањата или имате болка во колената, тогаш постојат  алтернативни вежби со кои ќе го зацврстите задникот. .   Оваа рутина е наменета за 3-те поголеми мускули кои се наоѓаат во задникот и избегнуваат употреба на колењата како што тоа го прават сквотовите. За вежбањето да ви биде успешно, за секоја […]

2-21.jpg
Една од првите работи кои „експертите“ ќе ве советуваат да ги направите е да ставите пошироки гуми на автомобилот бидејќи со нив полесно ќе го управувате возилото и многу веројатно ќе го направите автомобилот побрз. За жал, не е секогаш така. Она што експертите треба да ви го кажат е дека изборот на гуми навистина […]

1-22.jpg
Со пристигнувањето на Oppo Find X и Vivo Nex на пазарот на смартфони, се отвора простор за наметнување нов тренд помеѓу Android телефоните. Двата нови телефони користат уникатен начин за да ја скријат камерата – преку механизам кој работи слично како ретро-телефоните на лизгање. Идејата на двата производители е да направат телефони чија камера нема […]

6-17.jpg
Откако помина низ те, Наташа Беквалац со насмевка на лицето го посети „Домот за лица без родители“ каде што помина цел ден. Таа истакна дека децата ги лечат раните, а има уште место за љубов. Беквалац цел ден се сликаше со децата со кои ја дочекаа со насмевка на лицето. Првпат, по големиот скандал Наташа […]

5-19.jpg
Аксесоарите помагаат да ја изразиме својата индивидуалност како и својот темперамент и карактер. Видете кои се основните аксесоари за оваа пролет-лето сезона, кои имаат сила многу лесно да го освежат вашиот стил и да внесат модерен печат и акцент на целосниот аутфит.

3-19.jpg
Бидете внимателни со овој режим на исхрана. Диетата на база на вода смее да се применува секој втор ден, но ние препорачуваме еднаш неделно. Оваа диета не е дозволена за долго време. Појадок Голема чаша вода или чај или природен сок. Овошје и сокови можете да пиете колку сакате. Ужинка Голема чаша вода, чај или […]

2-20.jpg
Емина Јаховиќ боледува од анорексија, тврдат нејзините фанови на социјалните мрежи. Поп sвездата објави фотографија на Инстаграм на која е коски и кожа, па многумина се загрижија за нејзиното здравје. – По разводот од турската музичка sвезда Мустафа Сандал, Емина падна во депресија, па затоа слабо јаде. Тешко го поднесе разводот, под голем стрес е […]

1-21.jpg
Џо Џексон, таткото на легендарниот крал на поп музиката Мајкл Џексон почина во болница во Лос Анџелес. Се уште нема официјална потврда за причината за смрта, но познато е дека Џексон боледувал од рак на панкреасот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi