Month: м.г

m-e1533044009941.jpg
Мадона објави дека планира да го прослави својот 60-ти роденден со онлајн прибирање средства за сирачињатаи децата во Малави.Поп-музичката дива, која посвои четири деца од африканската земја, ќе полни 60 години на 16-ти август.”За мојот роденден, не можам да помислам на подобар подарок отколку поврзување на моето глобално семејство со оваа прекрасна земја и деца […]

j-e1533043735886.jpg
За една година без недостаток на славни личности кои набрзо го завземаа (многу големемиот)следен чекор, Ник Јонас и Пријанка Чопра очигледно станаа најновите кои ќе се приклучат на клубот.Пипл известуваат дека парот се верил минатата недела во Лондон, по два месеца заедно, додека го славеле 36-от роденден на Чопра.Еден извор изјави за магазинот дека Џонас, […]

-e1532958037424.jpg
Судејќи според температурите, летото пристигна и сеуште не сте ја добиле саканата фигура. Фитнес-инструкторите посочуваат дека сите напори во салата се залудни, ако не ги следиме следните правила. За да добиете извајани мускули, храната е многу важна. Барем еден час пред вежбањето, треба да јадете нешто, бидејќи тоа ќе му ја даде на телото потребната […]

-e1532957804884.jpg
Тортата од само три состојки е сочна и вкусна и, што е најважно, многу лесна за подготовка. Издвоете многу малку време и уживајте во вкусен, евтин и освежителен десерт, создаден за топли денови. Состојки: 500 гр млечен бисквит 500 мл јогурт 200 гр слатка павлака 6 банани 1 кисела павлака Подготовка: Бисквитите искршете ги на […]

3-e1532957647603.jpg
Сината лагуна е една од најпопуларните атракции на Исланд, и не е тешко да се замисли! Прекрасната млечно-сина матна вода прави остар контраст со околното црно лава поле покриено со темнозелена мов. Сината лагуна е големо езеро кое има совршена температура за капење, во просек е 39 ° C / 102 ° F. Се наоѓа […]

-e1532957405707.jpg
Во водите на најсеверниот дел на западниот брег на САД, женката кит Орка со денови го носеше бебето и го држеше над површината на водата за да не потоне.Младенчето во вторникот ја забележа светлината на денот во водите на канадскиот град Викторија, пливање со семејството, по околу еден час починало, објавија научниците од Центарот за […]

-e1532957250215.jpg
Повеќе од 7,5 милијарди луѓе живеат на планетата. Далеку од нив, целосно изолиран, сам, живее еден човек. Скриен од сите, и сосема непознат, тој беше повторно сликан како сече дрва во џунглата на Амазон. Единствениот преживеан член на едно племе во Бразил, поточно во државата Рондонија, неодамна беше сликан по втор пат откако живеел сам […]

-e1532957123511.jpg
Добри, неприметни и хумани луѓе се околу нас, па често имаме чувство дека тие се се помалку. Сепак, тие се таму и не прават нас среќни во денот кога најмалку се надеваме. Тогаш е тешко да се задржат солзите што шест лица на масата во еден ресторан не ги криеа. Шест волонтери на итната помош […]

-e1532956982408.jpg
Заложната куќа во Самервил, Масачусетс, во САД, купила виолина од 50 долари, што се покажала дека вреди многу повеќе. Едно 5 000 пати повеќе! Телевизијата WFXT објави дека новите вработени во LBC Boutique и Loan LBC не знаеле што купиле кога плаќале за виолина на Фердинанд Гаљано, рачно изработена во 1759 година, со вредност од […]