Month: м.г

1-2-e1535727725476.png
Апликацијата Viber доби ново руво, кое потсетува во некои делови на конкурентската платформа. Вибер тука и таму козметички ги менува некои работи и нè изненадува – како што ја смени бојата на логото, без да забележиме, да кажеме … Овој пат и додаде неколку работи на MONDO таблата, веќе некое време ја имаме можноста да […]

2-e1535727486513.png
Неодамна сте добиле возачка дозвола и сакате да го купите својот прв автомобил. Меѓу желбите и реализацијата потребно е да се задоволат некои услови. Освен финансиски, што е најважно, вашиот прв автомобил треба да биде компактен, што значи дека треба да ги гледате градските модели со максимална должина од околу 4 метри. Кога ќе седнете […]

every-penny-is-from-heaven-mfwjbjfu-e1535727264647.jpg
Еден човек отиде до врвот на еден рид за да разговара со Бога. Човекот праша: “Боже, што значат милион години за тебе?”, А Бог рече: “Една минута”. Тогаш човекот праша: “Па, што значат милион долари за тебе?” И Бог рече: “Пени”. Тогаш човекот праша: “Боже … .. можам ли да добијам едно пени?” И Бог […]

1-1-e1535727116792.png
Австриската престолнина треба да се посети и кога е жешко, бидејќи освежувањето го нуди бањањето во реката, коктели во барови на покриви и културни содржини на отворено. Има многу причини зошто Виена треба да се види и во лето, а не само во времето на настаните. Температурите се движат од 22 до 26 степени, па […]

-e1535726728234.png
Состојки: брашно 200 гр путер 100 гр малку сол вода 7 дл Фил: сланина 200 гр спанаќ 100 гр сецкан кромид 1/2 чаша јајца 4 павлака 1 дл Подготовка Од брашното, путерот, солта и водата замесете тесто и развлечете го во калап, така што краевите ќе бидат подигнати. Тесто избодете го со вилушка. За фил […]

maxresdefault-12-e1535726543820.jpg
Кога Џек Лонг и Шејн Симпсон од Missouri Western универзитетот го завршија својот тренинг, решија заедно да одат дома. Додека го напуштаа кампусот, забележале стара жена како чука со чекан по паркиран автомобил. Прво мислеа дека жената го оставила клучот во автомобилот и се заклучила себе си надвор, но нејзиното однесување изгледало многу чудно за […]

maxresdefault-11-e1535726423749.jpg
Во видеото ги моли луѓето низ целиот свет да ѝ помогнат да го спаси својот мал брат од реткото заболување. Ако нешто знаеме за браќата и сестрите, тоа е дека тие секогаш ќе си го чуваат грбот. Секогаш ќе се борат еден за друг до самиот крај, а пример е оваа мала девојка, само што […]

maxresdefault-10-e1535726279123.jpg
8. Јануари 1994. година беше најтешкиот ден во животот на Ванг Мингкинг и Лиу Денгинг. Додека беа на своето работно место, продавајќи овошје во Кина, заедно со нив беше нивната тригодишна ќерка Кифенг. Се сеќаваат дека продавницата беше полна, и дека Ванг требаше да размени пари со клиент – но немал ништо. Отишол до соседната […]

hqdefault-2-e1535726099537.jpg
Бил потребен само еден поглед и се знаеше дека им е судено да бидат заедно. Во животот многу значи да имаш најдобар пријател. Можеби ја сакате истата музика или го имате истиот вкус за облека или сакате да се возите со велосипед, одите во истото училиште … Обично ги делите истите погледи на важните работи, […]

-1-e1535725876772.png
Ова ќе ве натера да се замислите! Една инспиративна приказна која се шири преку интернетот ќе ви покаже како треба да се справите со сите пречки што ви ги дава животот на својот пат. Младата жена се пожалила на својата баба дека нејзиниот сопруг ја изневерил. Не знаеше како сето тоа ќе го преживее и […]

2-5-e1535725740254.png
Со новата модерна сезона стигна и новиот култен кодекс за висока улична мода на брендот Зара, кој веќе сите го сакаат: туника со дезен на винтиџ свилени шалови. Парчето кое сите трендсетерки го сакаат од новата колекција на популарниот бренд, изгледа како да е од свила, иако е 100 проценти полиестер, и делува многу винтиџ. […]

2-e1535725545210.png
Овошјето кое многу добро влијае на човечкиот организам. Хранливите материи на праската во целост може да се измерат со нејзиниот пријатен вкус и регенерирачки ефект кој го има во топлите летни денови. Имено, последните научни истражувања покажуваат дека праската може да ја зголеми плодноста кај мажите. Ова е само уште една во низата на добри […]

-e1535725403201.png
Ножичките не се единствено решение за изнемоштената коса од летните активности: последиците од сонцето, солта и хлорот се санираат со помош на хранливи масла и восок на база на егзотичниот  ylang-ylang. Додека повеќето од нас се задоволни со исончаната кожа по враќањето од летување, погледот кон косата не не прави многу среќни. Иако сме се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris