Month: м.г

l-1-e1538142230206.png
Раперката и возачот на Формула 1 уживаат заедно во Дубаи. Гласината за тоа дека се во врска, дополнително ја загреаја со фотографијата од возењето по песочните дини! View this post on Instagram 🇹🇹🇬🇩 Caribbean tingz what I on. Me & Lewis gettin paper like what ink dry on. #Versace 💧 A post shared by Barbie […]

t-e1538141981971.png
Вака денес изгледаат Сара Конор и Терминатор! Пред три и децении Џејмс Камерон сними филм за киборг од иднината, кој се враќа во 1984 година, за да ја убие келнерката Сара Конор, за да не роди син, кој еден ден ќе ја води војната против машините. Ова е продолжение на “Terminator 2: Judgment day” од […]

d-4-e1538141826996.png
Дита фон Тиз, господарка на бурлеската, денес слави роденден, погледнете ги фотографиите и видеото! Дита фон Тиз е родена на 28 септември 1972 година. Љубов кон златната ера на Холивуд ја наследи од мајка и, која беше “вљубена” во времето во кое “владееа” прекрасните жени со облини и кои носеа извонредни фустани и крзно. Најмногу […]

b-2-e1538141655245.png
Ајде сега кажете дека Бред Пит не дава пари! Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли трае со “години” – договорот околу старателството, парите што таткото “не ги дава на децата”, обвинувањата дека Пит е насилник, потоа алкохоличар, потоа и “манијак” се доста и за “обичниот народ” кој чита за тоа, но исто така и […]

bran-e1538058423956.jpg
Приказната е за еден мал бран, кој се бори во океанот. Тој ужива во ветрот и свежиот воздух – се додека не ги забележа другите бранови пред него, кои удираат во брегот. “Боже мој, ова е ужасно”, рече бранот. “Гледај што ќе ми се случи!” Потоа следува уште еден бран. Го гледа првиот бран, со […]

v1-e1538058174284.png
Грујер и чоколадо: врвот на швајцарската кулинарна експертиза. Чоколадниот воз е првокласно  патување што ќе ве однесе до “Maison du Gruyère” каде што ќе ви бидат откриени тајните на производството на ова познато швајцарско сирење. Потоа ќе го посетите шармантниот средновековен град Грујер, со можност да го посетите неговиот прекрасен замок. Конечно, ќе стигнете до […]

ccc-e1538057938638.png
Овој рецепт ќе го обожавате и секогаш ќе ви успее, дури и ако сте почетник во кујната. Состав: – 2 помали, тенки и кратки зелени пиперки – 200 гр шампињони – 100 гр чаден кашкавал – 100 гр сварен ориз – пакување со тенок насечена панцета – сол, бибер и оригано Подготовка: Пиперките измијте ги […]

-e1538057727557.png
Се решиле од законот стар 158 години! Критичарите на овој закон кажуваат дека тој е произволен и дека прави дискриминација помеѓу мажите и жените. Врховниот суд во Индија донесе одлука дека неверството повеќе не е кривично дело. Судот го укина законот стар 158 години, според кој секој маж, кој имал сексуални односи со мажена жена […]

-2-e1538057545697.png
Многумина се сеуште на годишен одмор, во Грција, каде што повеќето наши туристи летуваат, а падна првиот снег уште во септември.. Мнозинството на туристи кои сéуште го “трошат” годишниот одмор во летувалиштата низ Грција, беа изненадени од гледката. Во централниот дел на земјата падна првиот снег. Не е необично во оваа земја да падне снег, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris