Month: м.г

-e1541002500597.jpg
Ако сте изморени од закажување на термини, плаќање и одење на фризер, постои решение со кое секогаш ќе имате средена коса, а за сето тоа потребни ви се само неколку минути! Погледнете го овој предлог кој ќе ве воодушеви, бидејќи е практичен, ефикасен и достапен. Драги дами, дали сакате да правите локни, бранови или да […]

-e1541002330533.jpg
А некогаш се сметаше за најверен знак од Зодијакот! Ако им верувате на истражувањата, тогаш мора да ве предупредиме за резултатите од веб-анкетата на една интернет-страница за онлајн состаноци, која откри кој знак од  зодијакот најчесто изневерува во врска. И додека ние досега верувавме дека Стрелецот е меѓу најверните Хороскопски знаци, ова ново истражување ги […]

-e1541002223730.jpg
Откако ги оцениле девојките од фотографиите, мажите открија што е тоа заедничко што им се допаѓа и какви жени најмногу ги привлекуваат. Секоја жена сака да остави што подобар впечаток кога сака да го освои човекот што и се допаѓа. Сега научниците открија што најмногу го привлекува посилниот пол на прв поглед. Неодамнешното спроведено истражување […]

-e1541002057584.jpg
Туку – така падна смирување на социјалните мрежи. Нетрпеливоста помеѓу раперката Ники Минаж и Карди Б траеше извесно време – „расправијата“ на социјалните мрежи и во песните неодамна кулминираше на доделувањето на музичките награди, кога Карди ја погоди Ники Минаж со чевел. Ники ѝ возврати со закана дека ќе ја тужи, но по неколку нови […]

-e1541001850741.jpg
Пејачката Селена Гомез повеќе не е личноста која што има најмногу следачи во светот, бидејќи по долго време таа го препушти престолот на друга личност. Всушност, веќе неколку години и „дише во врат“ Кристијано Роналдо кој го дочека својот момент откако пејачката се повлече од социјалната мрежа пред еден месец – сакајќи да „ужива во […]

-e1541001560992.jpg
Актерката номинирана за Оскар во серијата која ќе ни објасни што се случуваше пред „Game of thrones“. Новата серија од перото на Џорџ Р. Р. Мартин е во подготовка на каналот HBO, а сега знаеме и кој ќе игра една од главните улоги! Серијата ќе ги прикаже настаните во светот „Песни на мразот и огнот“, […]

demi-1-e1541001321931.jpg
По неколку месеци неизвесност, ситуацијата се подобрува. Кога на 24 јули оваа година беше објавена вест дека на светската популарна пејачка Деми Ловато животот и виси на конец, по предозирањето со наркотици, јавноста беше шокирана. За брзо Деми беше хоспитализирана и подготвена за терапија. Оттогаш, медиумите не објавуваа често статии за нејзината состојба, се додека […]

rekord-e1541001138493.jpg
Соларната сонда Паркер, на американската вселенска агенција НАСА, е поблиску до Сонцето од  кој било вселенски брод досега. Паркер го надмина рекордот од 43 милиони километри од Сонцето, кој во 1976 година го постави сондата Хелиос-2. Ќе продолжи да се приближува до Сонцето додека наредната недела за прв пат ќе помине низ короната, надворешната Сончева […]

blam-e1541001026644.jpg
Пријателите можат да нè насамарат, понекогаш, и да нѐ избламираат пред секого. Овој млад човек го посрамотија пред милионски аудиториум, но шегата е навистина извонредна. Всушност, на момчето и девојката им ги врзаа очите и им даваа да пробуваат различни работи. Се разбира, на младиот човек веднаш му подметнаа слатко со многу безобразен облик, а […]

-e1540913224284.jpg
Најдобриот лек сигурно веќе го имате во својот дом. Иако многу луѓе велат дека стриите не им пречат, жените поради нив често се чувствуваат непријатно и се обидуваат да се ослободат од истите во секој поглед. Добрата вест е дека не ви се потребни скапи креми и третмани за да го решите овој проблем, бидејќи […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris