Month: м.г

-e1543593393925.jpg
Три примероци на камчиња од Месечината кои беа донесени на Земјата после Советската лунарска мисија во 1970. година денес се продадени во Њујорк за 855.000 долари. Овие камчиња по враќањето на сондата „Luna 16″, прво беа понудени на сопругата на таткото на советската вселенска програма Сергеј Королев, кој почина во 1966 година. Остварената сума е […]

-0-e1543593258558.jpg
Уште еден одличен outfit на британската дизајнерка. Веќе ја коментиравме посетата на Викторија Бекам на Њујорк, односно одличниот outfit во кој пристигна на аеродромот, а сега еве уште една врвна комбинација. Овој пат во црвена боја, која толку многу и одговара. Се разбира, тука се и пантолоните со ѕвонести ногавици од новата колекција на Викторија, […]

0-4-e1543593087447.jpg
Дениз Гаф и Себастијан Стен, за потребите на снимањето на филмот „Monday“, потполно голи седнаа на еден мотор и го блокираа центарот на Атина. Оние кои беа во близина на сетот во средата во раните утрински часови имаа комплетен увид во создавањето на сцената за две лица од Америка кои живеат во Атина и на […]

-0-e1543592892417.jpg
Рита Ора е позната по тоа што не се плаши да ги носи најраскошните и најнеобичните фустани на црвениот тепих, а ни нејзиниот последен моден избор не е исклучок. За доделувањето на наградите на АРИА во 2018. година во Австралија, таа одбра прекрасен фустан на кој се прелеваат пастелни бои на невообичаениот мрежест материјал, а […]

-e1543592715810.jpg
Мелани Браун, позната како Мел Би, повторно ја шокираше јавноста со изјавата дека остатоците од кожата по отстранувањето на тетоважите меѓу кои беше и името на нејзиниот сопруг ги чува во тегла! „Хируршки отстранив дел од кожата, бидејќи од ласер премногу се плашев. Знам дека звучи чудно, но остатоците од кожата ги чувам во стаклено […]

-e1543592590905.jpg
Естела (19) преку ноќ доби неприродна форма на главата, слична на знакот каро во картите, кога едно обично бојадисување на косата тргна на лошо. – Ја офарбав косата, а потоа главата почна ненормално да ми расте, се додека не морав да се борам за мојот живот. Се ова се случи поради честата хемикалија која ја […]

-e1543506668609.jpg
Многумина мислеа дека станува збор за нешто паранормално. Бизарната сцена од скалата која се движи сама е забележана во Индија, а локалните жители на селото сега се сметаат за „боженствени“. Во видеото од Керала, може да се забележи како скалата се движи сама, додека исплашените селани бегаат. Сепак, многумина се сомневаа дека ова е некаков […]

-e1543506543848.jpg
Никлодеон вчера на Твитер ги потврди овие тажни вести , Стивен Хиленберг, американскиот режисер кој ја создаде детската хит-серија Sponge Bob, почина на 57-годишна возраст. Никлодеон ја потврди оваа тажна вест на Твитер велејќи  им на своите следбеници. „Со тага ја споделувам веста за смртта на Стивен Хиленберг, творецот на Sponge Bob, со вас“. Поранешниот […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris